Zdrowe tłuszcze – który olej najlepiej wybrać do kuchni

Tłuszcz, choć często kojarzy nam się negatywnie, odgrywa w życiu istotną rolę. Zdrowe tłuszcze są źródłem wielu wartościowych składników przyczyniających się do utrzymania optymalnej formy ludzkiego organizmu. Wystarczy zamienić niezdrowe oleje na ich prozdrowotne zamienniki, takie jak olej kokosowy. W poniższym tekście przybliżymy alternatywne oleje roślinne, które pozwolą nam utrzymać zdrowie w dobrej kondycji.

Zdrowe tłuszcze – dlaczego warto je spożywać?

Jak zdążyliśmy już wspomnieć na wstępie, tłuszcze są jednym z pryncypialnych elementów w diecie człowieka. Pomagają one zachować prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz przyczyniają się do odpowiednie pracy mózgu czy też korzystnie wpływają na układ krążenia. Mówiąc o tłuszczach, warto jednak rozróżnić dobre i złe ich warianty. Do tych pierwszych należą tłuszcze jedno i wielonasycone. Ich źródłem może być, chociażby wspomniany już olej kokosowy. Unikać natomiast należy tłuszczy trans zawartych w artykułach spożywczych produkowanych masowo.

Zdrowe tłuszcze – co warto wiedzieć?

– Tłuszcz jest niezbędny w diecie człowieka, jednak należy pamiętać, że jedynie tłuszcze jedno i wielonasycone są zdrowe 

– W kuchni powinniśmy korzystać z oleju kokosowego, lnianego czy oliwy z oliwek 

– Zdrowe tłuszcze pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu krążenia, a także wspierają prawidłową pracę mózgu

Który olej roślinny jest najzdrowszy?

W trosce o nasze zdrowie powinniśmy sięgać po oleje roślinne, wśród których najzdrowszym jest rafinowany olej kokosowy. Szereg prozdrowotnych właściwości to opcja dla osób chcących uregulować poziom cholesterolu, wspomóc zmagania z nadwagą czy dodać sobie energii. Zdrowe odżywianie wspomogą także inne oleje roślinne. Które z nich warto wybrać?

Najzdrowsze oleje jadalne – który wybrać?

W kuchni doskonale sprawdzą się m.in. oleje rzepakowy czy oliwa z oliwek. To opcje idealne do smażenia, natomiast doskonałym dodatkiem do sałatek będą olej lniany czy oleje z orzechów. Aby nasza organiczna dieta była bardziej efektywna, należy także wzbogacić ją o inne produkty bogate w cenne składniki. Takie artykuły znajdziemy w sklepie ze zdrową żywnością, którą teraz łatwo zakupimy również w sprzedaży internetowej.